Hurá! Konečne niečo, čo máme všetci a nemusíme si závidieť. Pochybnosti. Sú s nami občas….tu a tam…. ...príležitostne…... niekedy…….častejšie…..z času na čas. Pochybujeme o sebe, pochybujeme o tom čo robíme, ešte viac o tom čo neurobíme, pochybujeme o iných, o tom čo robia, čo hovoria ale pochybujeme aj keď mlčia.

Sú to len naše väčšinou zbytočné pocity, ktorými si staviame prekážky. Áno, zdajú sa mi byť zbytočnými. Každou myšlienkou akoby sme stavali múr. Múr plný pochybností. Ukladáme a ukladáme. Tehlu po tehle si kladieme do svojho vnútra a zrazu zistíme, že sa nevieme pohnúť ďalej. Ťarchou pochybností, ktoré bránia pohybu, rozvíjaniu nápadov. Ktoré bránia roztiahnutiu krídel, ktoré bránia nádychu. Napredovaniu. Otváraniu sŕdc, túžob, kreatívnych nápadov, jednoducho radostnému uvoľneniu.

Neexistujú žiadne chyby. Otrepaná fráza a dnes veľmi moderná. A všetko čo robíme sa deje z určitého dôvodu, práve v tom danom okamihu, v konkrétnom čase, momente. Pravda. Odkiaľ zrazu prídu a objavia sa naše pochybnosti? Určite by sme našli milióny teórií, ktoré by sme mohli analyzovať. Nestačili by nám ani stovky filozofických úvah a právd. Ale ani jedna z nich nemusí byť tá naša. Treba nahliadnuť hlbšie.

Načo sú mi pochybnosti, súvislosti bez hybnosti, JA neviem jak sa sveta zhostiť, či sa SMIAŤ a či sa ZLOSTIŤ.

Bojíme sa nazrieť do svojho vnútra? Nemáme na to čas, priestor, je to zdĺhavé, otravné, aj keď po tom všetci túžime. Objavovať svoju istotu, silu, podstatu, svoje “zamurované” SEBAvedomie. Venujeme sa radšej iným veciam. Tým vonku. A cez ne nevidíme sami seba. Postavíme si múr za ktorým sa skrýva niečo neznáme, čo nás zneisťuje, ale ochraňuje zároveň. Múr za ktorým sa skrývame MY.

V dnešnej dobe nikto nechce robiť chyby, všetko sa javí byť dokonalé, krásne a perfektné, nie je dovolené chybovať, pochybovať, áno. Pochybnosťami nastupuje strach z vlastnej nedokonalosti. A strach dusí ten radostný a skutočný oheň v nás.

Nebyť dokonalosti, nebolo by pochybností? Určite by sme si vymysleli niečo iné, sme ľudkovia hĺbaví a vynaliezaví.

Nepochybujme. Vždy máme na výber. Nehľadajme vonku, ale vo vnútri. Zastaviť sa a stíšiť, sa naozaj oplatí. Vtedy je nám dovolené nazerať hlbšie do svojho vnútra. Chce to trpezlivosť a vieru v SEBA. Až potom sa strácajú neistoty, nejasnosti, pochybnosti a objavia sa veci hlboko skryté, podstatné pre nás. Istota, pokoj, spokojnosť a možno správne ROZHODNUTIE.

Úryvok z: Korben Dallas, Pochybnosti

11. August 2018
Ženy a skryté túžby

Kontakt na email

Kľudne mi napíšte, ak máte akúkoľvek otázku