“Áji, nechceš jít na lektorský kurz hormonální jogy?” zaznelo v telefóne. “Uvolnilo se místo.” Hormonální joga? To čo je zase za výmysel? To znie skoro ako joga s pivovými fľašami…to mi ako prvé preblesklo hlavou. Nič o tom neviem a ten názov už znie divne. Potrebujem chvíľku, aby som premýšľala, vyhľadala informácie na webe, o čo vlastne ide? Našla som.

Niečo si prečítala. Aj napriek tomu, že nie som oveľa múdrejšia, zvažujem... Prvá myšlienka financie, lektorské kurzy nie sú zrovna lacnou záležitosťou, ale keď sa niečomu venujete naplno, je celkom dôležité na sebe neustále pracovať a vzdelávať sa. Povedala som si, že ak by som to nevyužila vo svojej lektorskej praxi aspoň v budúcnosti sa mi táto zostava môže zísť. Veď bola zostavená pre ženy, ktoré prechádzajú hormonálnymi zmenami, menopauzou. Rozhodnuté. Idem do toho.

Som náhradník náhradníka, ktorému sa náhodou uvoľnilo miesto. Ako náhradník si ale nepripadám. Zapojená do plného procesu výuky splyniem medzi ďalšími zvedavými a nadšenými ženskými dušami. Ja ich nadšeniu nerozumiem. S prekvapením nemám žiadne očakávania, ale prekvapenie prichádza hneď s prvým cvikom. Toto je joga? Veď to vyzerá, že sa rozcvičujem na telesnej v telocvični.

Prečo ten cvik robíme len 7x? Prečo sa pritom tak čudne dýcha? Čo je to cirkulácia energie? Ako ju mám preboha cítiť. Veľa otázok, veľa nových informácií, hlava plná nových výrazov, telo unavené od neustáleho cvičenia a skúšania hormonálnej zostavy. Tak toto určite nebola láska na prvý pohľad.

Niekedy sa potrebujete k veciam dopracovať postupne. Pomaly a trpezlivo. Pustiť si ich hlbšie. Pochopi, precítiť alebo im dať len šancu. A hlavne nasilu netlačiť. Netlačila som. Dokonca som ju na chvíľu vypustila. Pomaly a zmysluplne ku mne prichádzala. Jej cvičenie mi začalo dávať totiž zmysel a zostava sa pomaličky dostávala do krvi, ako plávajúce hormóny postupne zaplavovala moje telo. Cítim sa skvele, keď si pri všetkých povinnostiach nájdem čas. Začala som ju učiť a začala som pomaly učiť aj seba, ako ju vnímať a ako porozumieť ostatným ženám. Neodsudzovať a neposudzovať.

Stretávam sa s veľkým množstvom žien, ktoré sú nadšené touto zostavou a jej pravidelným praktizovaním. Je veľa žien, ktoré semináre a kurzy absolvujú, pretože ich prehovorili kamarátky alebo boli len ony samé zvedavé, aby náhodou o niečo neprišli, veď je to teraz také populárne, ale v pravideľnom cvičení už nepokračujú. Možno raz, keď to budú potrebovať.... Ale možno raz, môže byť neskoro. Prečo nerobiť niečo preventívne?

A sú aj ženy, ktoré majú pochybnosti. hneď na začiatku. O tom či je to cvičenie vhodné pre nich, či sa im oplatí prísť na kurz. Ale pochopila som, že v podstate nepochybujú o hormonálnej joge, ale skôr o sebe.

A to nie je úplne ideálny stav na štartovej čiare. Vždy máš na výber. Buď sa rozbehneš a vhupneš do toho, alebo to vopred vzdáš. Ale to najdôležitejšie je ROZHODNÚŤ SA. A rozhodnutím prichádzajú zmeny. Aj cvičením hormonálnej jogy si môžeš zmeniť život a to dosť výrazne. Ako? To musíš zistiť sama, nikto iný odpoveď nepozná. LEN TY.

11. March 2018
Hormonálna joga

Kontakt na email

Kľudne mi napíšte, ak máte akúkoľvek otázku