Z pohľadu pozorovateľa sa niektoré veci javia veľmi jednoducho a rýchlo. Hlavne keď pozorujeme iných. Zvonka sa všetko zdá jednoduchšie a najmä na sociálnych sietiach sa javí život celkom rýchlo a “easy”. Príjemná fotka, pozitívna informácia, záblesk úspechu, malé mihnutie chvíľkového šťastia.

Zaregistrujeme, zhodnotíme, porovnáme a ideme ďalej. Každú minútu veľké množstvo nových impulzov, zdieľaní, informácií. No už tú ďalšiu minútu sú neaktuálne, nezaujímavé a zajtra si ich už pamätať nebudeme.

Prichádzajú v našom každodennom živote. Impulzy. Chvíľkové vnuknutia, nové podnety, myšlienky, nápady, túžby po zmene. Len občas im dávame skutočnú dôležitosť, a občas to trvá akosi dlhšie kým pochopíme. V chaose informácií sa zabúdame zastaviť a počúvať. Hlavne SEBA! Stíšiť sa oplatí, veď v tichu a pokoji začíname nielen počúvať, preciťovať a vnímať, ale umožníme prúdiť a sila novej energie na seba nenechá dlho čakať.

Stalo sa. Začala som počúvať, ale až keď prišla 5-mesačná STOPKA! Off. Vypnutie, stíšenie. Zo dňa na deň som dostala červenú. Nedobrovoľne. Inak to nešlo. Veď som nepočúvala. A telo kričalo o pomoc, duša plakala, nechápala. Prečo teraz? Keď sa mi začalo dariť a všetko konečne začalo fungovať a zapadať do seba!!!

Pochopila som! Hľadať niekoho, kto mi odpovie na milión otázok v mojej hlave je nezmysel. Nikto nám na naše otázky neodpovie lepšie než my sami. A neprišlo to z minúty na minútu, ani zo dňa na deň. Uvedomila som si, že ten svet, ktorý mám pred sebou si budujem už roky. Každodenné ranné vstávanie, cvičenie, kurzy, štúdium, disciplína, odriekanie si, odvaha vyjsť z niečoho, čo sa javí ako istota….

A pomohlo mi k tomu TICHO, trpezlivosť, VIERA v uzdravenie sa a v môj zdravý ROZUM. Aj keď to na môj „vkus“ trvalo dlho, dôležité je, že to prišlo! Moja životná túžba tvoriť a dávať sa začína prejavovať v priestore.

Sen vytvoriť priestor pre ženy, ktoré sa nechcú strácať v dave, sa pomaličky plní. Mikrosvet JOGY, kde joga, znamená obyčajný život. Úprimnosť, radosť z pohybu a bytia. Úsmev a láskavosť.

Malý svet jogy, v ktorom sa nikto na nič nehrá. Nezáleží na mene a ani na veku, dovolené je len tak BYŤ.

Teším sa na VÁS v tom mojom malom svete jogy.

Joga Aja
Námestie slobody 10
Bratislava

19. November 2019
Osobné

Kontakt na email

Kľudne mi napíšte, ak máte akúkoľvek otázku