ŠTYRIDSIATKA. Je tu. Zakrádala sa pomaly, ale isto. Mnohé z nás sa tešia, sú v úplnej pohode lebo je to len číslo a fakt, že mám štyridsať. Niektoré samozrejme s hrôzou kontrolujú tú osobu v zrkadle. A naivne myslia, že uvidia seba. Nie!

SEBA môžeme vidieť len keď zatvoríme oči, len vtedy keď spomalíme a pochopíme, že to občas bez zmeny nepôjde. Ale my jediní sme tí, ktorí tú zmenu musia urobiť.

Meniť zaužívané stereotypy znamená obrovský zásah. Môže to byť ďalšia jadrová strela, tentokrát nie hormonálna. Tá nás ešte len čaká okolo päťdesiatky, musíme ešte chvíľku vydržať.

Naša zmena zasahuje celé okolie a život nielen náš. Taká riadna explózia, ktorá vás vystrelí do vzduchu a vy zrazu zistíte, že sedíte na zadku (nie na obláčiku, ale na zemi) a na hlavu vám padajú výčitky celého SVETA. Toho vášho. Len si ešte ku tomu poriadne naložte, ono vás to určite dostane nakoniec do kľudu. Veď aj rozbúrené more sa musí raz upokojiť. Aj toto sa dá zvládnuť, nie je to jednoduché, ale stojí to zato. Veď ste konečne na ZEMI a môžete sa začať spájať so svojou podstatou.

OK je opakom KO. Knockout. Priamo na hlavu. Tak trochu ste sa rozbili, treba utrieť slzu, oprášiť sa a VSTAŤ. Veď toto sme chceli a máme ešte len krásnych štyridsať. Uvedomujeme si, ako sa začína meniť okolie, naše vzťahy, naše vnímanie, pomaly sa mení naše telo a konečne aj rebríček hodnôt.

A ešte stále SI FARBÍME VLASY :)

Čo napísať o päťdesiatke? Len to ako ju vnímam zatiaľ z malej vzdialenosti. Vnímam ženy okolo seba. A stretávam ich naozaj dosť. Opäť sú niektoré vystrašené, znechutené, zdesené. A tie INÉ sú radostné, v pohode, stotožnené s tým, čím prechádzajú, vyrovnané. Ony totiž NAŠLI. Možno im pomohla tá hormonálna strela, ktorou prešli.

Uvidíme. Každá z nás má svoje príbehy. A v päťdesiatke nás viac začína zaujímať zdravie, menej módne výstrelky, možno trochu make up. Chceme byť neobyčajne obyčajné. Vďačné za každý deň strávený zmysluplne s niekým blízkym, milým, pohodičkovým a usmiatym. Tým, ktorý bol na začiatku. Tým, ktorý pochopí aj bez slov, tým, ktorý pohladí, chytí a možno aj vypočuje, bez hodnotenia a odsudzovania. Ženy v päťdesiatke sú opäť vo svojom svete a môžno práve ochutnávajú sladkú chuť toho ružového obláčika.

...pokračovanie určite bude, keď nastane ten správny čas....

Či už máš 20, 30, 40, 50, 60…..alebo 90 dovoľ si len tak BYŤ,
obzri sa okolo seba a VYCHUTNÁVAJ!
Vychutnávaj ČARO a KRÁSU TVOJEJ ŽENSKEJ DUŠE!

13. November 2018
Ženské zdravie

Kontakt na email

Kľudne mi napíšte, ak máte akúkoľvek otázku