Joga

CORE

stred tela, hlboký stabilizačný systém, naše jadro

Máme ho všetci, ale nie všetci ho vieme aktívne používať. Systém svalov v našom tele, ktoré nám pri správnom fungovaní umožňujú vykonávať každodenné pohyby bez problémov a bolestí. Udržiavajú naše telo uvoľnené, pružné a pevné zároveň.

Dovoľujú nám ohýbať sa, tancovať, zdvíhať bremená, preciťovať a vnímať náš stred.

Bránica, panvové dno, priečny sval brucha a krátke svaly chrbtice (multifides) dokonalý systém svalov, ktorý ak nefunguje a nespolupracuje môže spôsobovať bolesti chrbtice.

Pri ochabnutom panvovom dne sa objavujú problémy s inkontinenciou, zťažené dýchanie spôsobené stresom, nedostatočné prekrvenie vnútorných orgánov v brušnej dutine (zhoršené trávenie, zápcha...).

Aštanga

je tu už 5000 rokov

Aštanga joga je tradičným štýlom jogy, ktorý pochádza z južnej Indie z mestečka Mysore Svojou dynamickosťou sa líši od klasickej hathajogy a patrí k fyzicky najnáročnejším.

Je cestou, je životným štýlom. Na nič sa nehrá, nepretvaruje. Jasne pracuje nielen s telom, ale aj s dychom, pozornosťou, zmyslami, koncentráciou a uvolňovaním. Je systémom, ktorý keď pochopíme a precítime zistíme, ako terapeuticky pracuje s celým človekom.

Kontakt na email

Kľudne mi napíšte, ak máte akúkoľvek otázku